прайшоў тур чэмпіяната Магілёўскай вобласці па футболе

Разгром і ўпартая барацьба – прайшоў тур чэмпіяната Магілёўскай вобласці па футболе

Вось агляд сёмага тура Магілёўскай вобласці па футболе, які быў насычаны галамі, перамогамі з буйным лікам, разгромамі гасцей і гаспадароў, а таксама ўпартай барацьбой з нічыйным вынікам.

У зоне “Усход” у сёмым туры чэмпіяната Магілёўская вобласці па футболе хапала забітых мячоў і ўпартай барацьбы. Напружанай сустрэчай аказалася гульня паміж касцюковіцкімі і чавускімі футбалістамі.

Гаспадары с першых хвілін узялі ініцыятыву, але госці небяспечна і рэзка контратакавалі. Панавала вязкая барацьба ў цэнтры поля, а вось галявых момантаў было не так шмат. Адзін з іх змаглі рэалізаваць касцюковіцкія футбалісты.

Гульцы “Нівы” спрабавалі зраўняць лік, але абаронцы гаспадараў дзейнічалі паспяхова, нейтралізуючы атакі суперніка. У выніку ўпарты матч скончыўся мінімільнай перамогай гаспадароў з лікам 1-0.

Адзін з самых відовішчных матчаў тура адбыўся ў Слаўгарадзе, дзе мясцовыя футбалісты прымалі на хатнім стадыёне гульцоў крычаўскага “Сожа”. Нягледзячы на дажджлівае надвар’е сустрэча была насычана рознымі галявымі момантамі, стандартнымі палажэннямі і небяспечнымі ўдарамі.

У першым тайме каманды глядзеліся роўна, востра атакуючы брамы адзін аднога. Заканамерна, што першая палова гульні скончылася з лікам 1-1. Нічога не змянілася фактычна і ў другім тайме, калі слаўгарадскія і крычаўскія футбалісты гулялі відовішчна, востра, але ніхто не мог перахапіць ініцыятыву.

У другім тайме кожная з каманд змагла забіць яшчэ па аднаму галу і ў выніку напружаная, але роўная гульня каманд, скончылася з лікам 2-2.

Абсалютна іначай складвалася сустрэча у Горках паміж мясцовымі футбалістамі і клімавіцкімі гульцамі. Абедзьве каманды знаходзяцца ў лідарах, аднак гэта не паўплывала на хаду матча. Барацьбы не атрымалася, бо гаспадары былі на дзве галавы вышэй па ўзроўню гульні за сваіх супернікаў.

Ужо першы тайм раставіў ўсё кропкі над “і” і паказаў, што госці глядзяцца слаба. Першы тайм скончыўся з лікам 3-0 на карысць гаспадароў. Нягледзячы на гэта ў другім тайме горацкія гульцы прыбавілі і выглядалі яшчэ мацнейшымі, забіўшы чатыры мячы, на якія госці не змаглі адказаць.

Яшчэ адзін лідар турнірнай табліцы зоны “Усход”, клуб “Сервалюкс Агра” без праблем дома абыграў дрыбінскіх. У першым тайме гаспадары хоць і валодалі ініцыятывай, аднак госці часам адказвалі небяспечнымі контратакамі.

Тым не менш, першы тайм прайшоў пад поўным кантролем гаспадароў і скончыўся з лікам 3-1. У другім тайме гаспадары ўзяліся за перамогу яшчэ больш апантана, забіўшы з розных стандартных палажэнняў і прыгожых атак чатыры мячы. Госці у сваю чаргу змаглі адказаць толькі адным забітым голам, што хоць крыху апраўдвала іх буйную паразу моцнаму суперніку.

Самы буйны лік тура быў зафіксаваны ў Краснаполлі, дзе мясцовыя футбалісты разарвалі на часткі гасцей з Мсціслава.

Ужо ў першым тайме гаспадары накінуліся на браму суперніка і літаральна знішчалі абарону гасцей. У выніку былі забітыя пяць мячоў, а мсціслаўскія футбалісты, у сваю чаргу, не маглі адказаць хаця б нават адным галявым момантам.

У другім тайме госці гулялі яшчэ горш, бо іх абарона проста развалілася на вачах, а краснапольцы забівалі адзін мяч за другім. У выінку сустрэча завяршылася з лікам 12-1 на карысць гаспадароў.

У зоне “Захад” самым напружаным матчам атрымалася сустрэча паміж бялыніцкай “Друццю” і Бабруйскім “Тарпеда”. Госці лічыліся фаварытам, аднак гаспадары ім далі сапраўдны бой.

Першы тайм бабруйскія гульцы глядзеліся мацней, аднак госці рэзка і часам нечакана для суперніка хутка рзварочвалі свае атакі. У другім тайме гаспадары змаглі паставіць гасцей на месца, наваліўшыся на браму “тарпедаўцаў”.

Праўда госці таксама не здаліся і востра агрызаліся. Тактыка абодвух каманд прынесла вынік у выглядзе забітых мячоў. Сустрэча  скончылася баявой нічыёй 1-1.

Не атрымалася асаблівай барацьбы паміж шклоўскім “Спартаком” і глускай “Пціччу”. Гаспадары адназначна былі мацнейшымі на працягу ўсёй гульні, захапілі ініцыятыву ў першыя пятнаццаць хвілін першага тайма і не адпускалі да канца матча.

Глускія футбалісты спрабавалі адказваць небяспечнымі выпадкамі на браму суперніка, але ніводны з іх не стаў паспяховым. А вось гульцы “Спартака” наадварот не проста сыпалі градам свае атакі ў штрафную суперніка, а забілі чатыры галы. Лік сустрэча адпавядае перавазе на полі гаспадароў – 4-0.

Самым буйным лікам у зоне “Захад” стаўся разгром футбалістамі круглянскай “Зары” быхаўскіх гульцоў. Гаспадары з’яўляюцца адназначнымі аўтсайдэрамі і знаходзяцца на апошнім месцы ў турнірнай табліцы.

Слабасць быхаўскай каманды была відавочнай, іх гульня зусім не клеілася, небяспечных момантаў каля брамы суперніка было мала, а абаронцы не спраўляліся са сваімі задачамі. Футбалісты “Зары” наадварот, дзейнічалі сканцэнтравана і мэтанакіравана, а іх атакі праходзілі як нож скрозь масла. Вынік матча цалкам заканамерны – 0-6 на карысць гасцей.

Фота: golk.by, slavgorod.by, gorkiv.by