вынікі восьмага тура Магілёўшчыны па футболе

Дваццаць чатыры галы ў двух матчах – вынікі восьмага тура Магілёўшчыны па футболе

Шэраг цікавых матчаў адбыліся ў зоне “Усход”. Тур скончыўся разгромам аўтсайдэраў, а таксама некалькімі ўпарнымі і відовішчнымі матчамі.

Нечаканым вынікам з’явілася лёгкая перамога клімавіцкіх футбалістаў над гаспадарамі з крычаўскага “Сожа”. Гаспадары нядоўга гулялі на роўных з гасцямі і ўжо ў сярэдзіне першага тайма клімавіцкія футбалісты вялі ў ліку 1:2. Адзначым, што ўвесь першы адрэзак матчу пакінуў добрыя ўражанні футбольным заўзятараў, якіх было дзве сотні на крычаўскім стадыёне.

Аднак, у другім тайме госці цалкам захапілі ініцыятыву і не далі ніводнага шансу гаспадарам пераламіць хаду матча. Вынікам гэтага сталася маса нябеспечных атак, якія скончыліся двума галамі гасцей, што выйгралі з агульным лікам 1:4.

Слаўгарадскія футбалісты таксама не зусім чакана слаба згулялі з гасцямі з Краснаполля. Хоць гаспадары стараліся супраціўляцца і перыядычна арганізоўвалі небяспечныя вылазкі ў штрафную краснапольцаў, аднак першы тайм цалкам застаўся за гасцямі, якія змаглі арганізаваць шэраг галявых момантаў, двойчы забіўшы.

У другім тайме гульня гаспадароў мацнейшай не стала, хоць пару стандартных палажэнняў прапойскіх футбалістаў былі вельмі небяспечнымі. Але ж напрыканцы гульні госці паднапружыліся і забілі яшчэ адзін мяч, цалкам пахаваўшы надзеі ггаспадароў на годны лік. У выніку сустрэча, што прайшла пад дыктоўку гасцей і завяршылася з лікам 0:3.

Значна больш упартым атрымаўся матч паміж футбалістамі мсціслаўскай “Віхры” і гасцямі з Касцюковічаў. Гаспадары ў першым тайме глядзеліся годна і гулялі на роўных з больш моцнымі гасцямі. У нейкі момант гаспадары нават ледзь не выйшлі наперад, аднак першы тайм скончыўся з роўным лікам 1-1.

Пасля перапынку госці значна прыбавілі ў гульні і распачалі з першых хвілін другога тайму асаду брамы гаспадароў. Нечаканая змена ў гульні прымусілі мсціслаўскіх футбалістаў перайсці да рэдкіх контратак, якія не прынеслі поспеху. А вось касцюкоўцы сапраўды моцна згулялі другую палову матча, забіўшы два мячы і ўпэўнена давёўшы гульню да ўпэненай перамогі 1:3.

Найбольш упартым матчам тура сталася сустрэча чавускай “Нівы” і лідара турнірнай табліы зоны Усход “Сервалюкса-Агра” з Мяжысетак. Гульня была практычна роўнай і гаспадары годна глядзеліся ў сустрэчы з моцным фаварытам. Першы тайм прайшоў ў вязкай барацьбе ў цэнтры поля і нешматлікіх, але вострых атаках абедзьвух каманд.

У другім тайме ўсё ж вышэйшы ўзровень футбалістаў “Сервалюкса” паўплываў на малюнак гульні і яны на кароткі час перахапілі ініцыятыву, забіўшы адзіны мяч у матчы. Тым не менш, чавускія футбалісты імкнуліся зраўняць лік і шанцы на гэта ў іх былі, аднак досыць граматна дзейнічалі абаронцы каманды супернікаў, не дапусціўшы гола ў браму сваёй каманды. У выніку адбылася цяжкая перамога гасцей 0:1.

Але найбольш разгромным атрымаўся матч паміж дрыбінскімі і горацкімі футбалістамі. Горацкія гульцы з’яўляліся нашмат больш моцнымі на працягу двух перыядаў. Прычым ужо у першыя дваццаць хвілін гульні галы паляцелі ў браму дрыбінскай каманды па прынцыпе – з рогу ўсяго многа.

Першы тайм прынёс ажно сем галоў і паказаў усю няроўнасць супернікаў. У другім тайме “футбольных карлікаў” з Дрыбіна працягвалі знішчаць горацкія гульцы, якія сыпалі мячы ў браму супернікаў адзін за адным, забіўшы за другі тайм яшчэ шэсць галоў. У выніку рэкордны лік усяго тура 0:13.

Сенсацыі не здарылася і ў матчы паміж бабруйскімі “тарпедаўцамі” і шклоўскімі “спартакоўцамі”.  Гаспадары ў гэтым сезоне выглядаюць больш моцнымі. Тым не менш, разгромнага ліку 6:1 ніхто не чакаў, а думалася, што будзе ўпартая барацьба.

Першы тайм, які скончыўся з лікам 3:1 даваў шансы на хоць нейкі прыстойны вынік матча, але другая палова сталася проста жудаснай для гасцей. Яны саступілі па ўсіх паказчыках, прапусціўшы яшчэ тры мячы і прайграўшы з лікам 6:1. Прычым іх атакі глядзеліся зусім бяззуба на фоне вострых і скаардынаваных нападаў на браму суперніка гаспадароў.

Не адбылося нечаканасцяў і ў матчы глускай “Пцічы” з магілёўскім “Дняпром Юні”. Магілёўцы без сумневу лічыліся фаварытамі сустрэчы, што і даказалі на полі. Усе два таймы яны не пакідалі суперніку шанса для таго каб забіць хоць адзін мяч, пры гэтым у саміх было шмат разнастайных момантаў. Толькі невялікі адрэзак гульльні ў пятнаццаць хвілін гаспадары паспрабавалі напіцснуць на гасцей, але іх атакі праваліліся, а яны ў адказ прапусцілі два мячы на прыгожых контратаках. У выніку сустрэча скончылася з непрыстойным 0:5 на карысць гасцей.

Матч паміж кіраўскімі футбалістамі і гасцямі з бялыніцкай “Друці” адбываўся не ў самых спрыяльных прыродных умовах, бо ўсю гульню ліў дождж. Аднак гэта не перашкодзіла гасцям паказаць шыкоўны футбол, раскатаўшы супернікаў нібыта падлеткаў.

Першы тайм выглядаў на маральнае збіццё і прыніжэнне гаспадароў – былі забіты шэсць галоў у браму кіраўскай каманды. А вось у другім тайме госці крыху расслабіліся і забілі ўсяго пяць мячоў у браму суперніка, а гаспадарам дазволілі забіць гол прыстыжу. У выніку матч скончыўся з самым буйным лікам зоны “Захад” 1:11.

Фота: glusk.by, gorkiv.by, mstlife.by, chausynews.by, bobr.by, zara.by.