як прайшоў шосты тур чэмпіяната Магілёўскай вобласці па футболе

Гаспадароў раскаталі на сухую – як прайшоў шосты тур чэмпіяната Магілёўскай вобласці па футболе

Ва ўсіх матчах, што адбыліся ў зоне “Усход” Магілёўскай вобласці гаспадары прайгралі, не забіўшы ніводнага мяча, а ў зоне “Захад” адбыліся матчы з самымі буйнымі вынікамі 6-га тура.

Найбольш упартым матчам усходняй зоны турніра сталася сустрэча паміж чавускай “Нівай” і футбольным клубам “Краснаполле”.

У першым тайме гаспадары супраціўляліся гасцям, ніяк не жадаючы аддаваць ініцыятыву ў матчы. Аднак, усё ж краснапольскія футбалісты аказаліся мацнейшымі і не толькі змаглі навязаць свой малюнак матча, але і рэалізаваць галявыя моманты. У сваю чаргу чавускія футбалісты таксама мелі пару небяспечных момантаў каля брамы суперніка, але ж не змаглі іх завяршыць голам. У выніку мацнейшыя госці перамаглі чавускіх футбалістаў на чужым полі 0-2.

Усе астанія матчы ў зоне “Усход” былі пад поўным кантролем гасцей. Сустрэча паміж лідарамі турнірнай табліцы футбольнымі клубамі “Клімавічы” і “Сервалюкс Агра” скончылася перамогай апошняга.

Яна была насычаная небяспечнымі момантамі і стандартамі. Клімавіцкія футбалісты спрабавалі агрызацца і контратакаваць, але ж госці выглядалі мацнейшымі на працягу ўсёй гульні, пагэтаму заканамерна перамаглі з лікам 0-3.

Яшчэ больш драматычная сустрэча была паміж мсціслаўскай “Віхрой” і гасцямі са Слаўгарада. Матч быў дастаткова відовішчным і цікавым.

Мсціслаўскія футбалісты пераважна валодалі мячом і стварылі некалькі небяспечных момантаў каля брамы суперніка. Аднак удача была на баку слаўгарадскіх гульцоў. Яны адкрылі лік, паспяхова рэалізаваўшы пенальці. А потым тройчы ўмацавалі поспех, выдатна згуляўшы на контратаках.

Хатняя гульня не прынесла чаканага выніку для мсціслаўскіх заўзятараў і завяршылася з лікам 0:4 на карысць гасцей. Футбольны клуб “Віхра” па-ранейшаму з трыма баламі замыкае турнірную табліцу.

Зусім бясвольна праявілі сябе каманда з Дрыбіна. Дрыбінскія футбалісты на хатнім стадыёне глядзеліся зусім слаба ў параўнанні з касцюковіцкімі гульцамі, якія танкам прайшліся па сваіх суперніках, забіўшы пяць галоў, што засталіся без адказу.

Футбалісты крычаўскага “Сожа” дома з буйным лікам 0-6 саступілі горацкім гульцам, але матч для гаспадароў стаўся драматычным з-за чырвонай карткі.

З першых хвілін матчу, як і належыць намінальнаму фаварыту сустрэчы, футбалісты “Горак” прыняліся абложваць вароты гаспадароў. Аднак брамнік “Сожа” па-майстэрску адбіваў небяспечныя выпады гасцей. Праўда, у самым канцы першага тайма горацкія футбалісты змаглі забіць гасападарам. Аднак аказалася, што гэта яшчэ не ўсё.

На апошняй хвіліне першага тайма за знос горацкага форварда ў штрафной плошчы брамы гаспадароў арбітр сустрэчы прызначыў адзінаццаціметровы штрафны ўдар, які быў дакладна рэалізаваны. Акрамя таго, за фол крычаўскі абаронца атрымаў чырвоную картку і быў выдалены з поля.

У другім тайме горацкія футбалісты поўнасцю дамінавала на полі і забілі яшчэ чатыры галы ў вароты гаспадароў.

Аднак яшчэ з большым лікам скончыліся дзве сустрэчы ў зоне “Захад”. Глускія футбалісты на дамашнім стадыёне былі разгромлены гасцямі з бялыніцкай “Друці”. Гаспадары хоць і змаглі забіць адзін гол, аднак на працягу гульні не маглі нічога супрацьпаставіць гасцям, якія абрушвалі шквалы атак і небяспечных момантаў на працягу ўсёй гульні і заканамерна выйгралі 1-7.

А вось бабруйскае “Тарпеда” дома яшчэ з большым лікам выйграла гасцей з Кіраўска. Сваёй гульнёй тарпедаўцы паказвалі, што яны – адна з наймацнейшых каманд зоны “Захад”, размазаўшы супернікаў без адзінага шанцу захаваць прыстойны лік гульні. Бабруйскія заўзятары былі ў захапленні ад гульні каманды, якая была на тры галавы мацнейшая за суперніка і выйграла з лікам 8-1.

Самай упартай сустрэчай шостага туру другой лігі чэмпіянату Беларусі па футболе Магілёўскага рэгіёна аказаўся матч паміж круглянскай Зарой, якая дома прымала “Дняпро-Юні”.

Гаспадары ўпэўнена пачалі гульню і ўжо на 13-й хвіліне змаглі забіць гол. У далейшым яны таксама валодалі ініцыятывай, аднак першы тайм скончыўся з мінімальнай перавагай гаспадароў. У другім тайме юніоры “Дняпра” змаглі пераламіць хаду матча, навязаўшы свой малюнак гульні круглянскім футбалістам. Спачатку на 49-й хвіліне магілёўскія гульцы зраўнялі лік, а пасля працягвалі навальвацца на браму суперніка. Футбалісты “Зары” контратакавалі і часам дастаткова паспяхова. Аднак на 81-й хвіліне магілёўцы ўсё ж змаглі вырваць гасцявую перамогу, а круглянцы за апошнія дзесяць хвілін так і не змаглі зраўняць лік матча.

Фота: mstlife.by, gorkiv.by, chausynews і з адкрытых крыніц