Дванаццаць галоў гасцям – прайшоў пяты тур чэмпіянату Магілёўскай вобласці па футболе

Вашай увазе агляд матчаў 5-га тура другой лігі зоны “Захад” і “Усход” Магілёўскай вобласці з нечаканымі вынікамі і ўпартай барацьбой.

Самы буйны лік тура быў зафіксаваны ў матчы паміж маладзёжнай камандай “Дняпро-Юні”, якая на сваім полі прымала футбольны клуб “Быхаў”. Барацьбы ў гэтым матчы не атрымалася. Магілёўскія футбалісты з першай да апошняй хвіліны валодалі ініцыятывай і дабіліся максімальна ўпэўненай перамогі – 12-1. Праўда, у першым тайме быхаўскія футбалісты супраціўляліся гаспадарам і прапусцілі толькі тры галы. Але ў другім магілёўскія юнакі проста разграмілі быхаўцаў 9-1, паказаўшы ўсю моц каманды.

Іншыя матчы зоны “Захад” скончыліся менш вынікова, аднак з больш упартай барацьбой. Кіраўскія футбалісты не змаглі дома супрацьстаяць глускаму “Пцічу”. Хоць гаспадары стараліся перад сваімі заўзятармі паказаць вынік, аднак госці ўсё ж валодалі ініцыятывай і пагэтаму заканамерна выйгралі 1-3.

Яшчэ большы па ўпатрасці і нечаканым па выніку атрымаўся матч паміж шклоўскім “Спартаком” і круглянскай “Зарой”. Гульня была роўнай у першым тайме, хоць гаспадары спачатку моцна наваліліся на браму гасцей, але паступова круглянскія футбалісты змаглі выраўняць гульню і нават момантамі навязаць свой малюнак. Аднак шанцавала ў гэтым матчы больш гасцям, якія змаглі не проста вытрымаць атакі шклаўчан, але нават выграць. Гэта нечаканы вынік, бо два папярэднія матчы заканчваліся з разгромным лікам на карысць шклоўскага “Спартака” – 6-0 і 4-0. Пагэтаму вынік гэтага матча з’яўляецца добрым прагрэсам для круглянскіх футбалістаў.

Чатыры матча адбыліся ў зоне “Усход” і некаторыя з іх таксама мелі нечаканыя вынікі. Самым буйным па ліку матчам атрымалася сустрэча слаўгарадскіх і чавускіх футбалістаў. Гаспадары ўжо другі раз запар прайграюць гасцям, прапусціўшы шэсць мячоў у сваю браму. На гэты раз слаўгарадскія гульцы не змаглі пазмагацца з футбалістамі з чавускай “Нівы”. На працягу матча госці глядзеліся больш моцна, навязвалі гаспадарам сваю гульню, заканамерна выйграўшы – 1-6.

З такім жа буйным лікам краснапольскія футбалісты дома перайгралі дрыбінскіх гульцоў. Краснапольцы моцна пачалі матч і трымалі перавагу над супернікам на працягу двух таймаў. Дрыбінскія футбалісты, у сваю чаргу, глядзеліся слаба і змаглі гаспадарам забіць толькі адзін мяч, прапусціўшы ў адказ шэсць галоў.

А вось матч паміж касцюковіцкімі і клімавіцкімі футбалістамі атрымаўся вельмі напружаным, з шматлікай барацьбой у цэнтры поля. Каманды глядзеліся роўна, перахопліваючы адзін у аднога ініцыятыву на працягу ўсяго матча. Тым не менш небяспечны момант змаглі рэалізаваць толькі клімавіцкія футбалісты, абыграўшы ў выніку гаспадараў з мінімальным лікам 0-1. Пасля гэтай перамогі клімаўчане падняліся на першы радок турнірнай табліцы зоны “Усход” Магілёўскай вобласці.

Напружным матчам таксама была сустрэча, бадай, самых моцных каманд зоны “Усход” Магілёўскай вобласці – “Сервалюкс Агра” з Мяжысетак і футбольнага клуба з Горак. Гаспадары паказвалі неблагі футбол, але госці таксама адказвалі небяспечнымі контравыпадамі. Адзначым, што гульні паміж гэтымі камандамі заўсёды з багатым наборам барацьбы, стандартнымі палажэннямі і невялікай колькасцю галоў. На гэты раз футбалісты “Сервалюкс Агра” змаглі вырваць перамогу з лікам 2-1 у горацкіх футбалістаў, хоць на працягу гульні госці гулялі не горш за гаспадароў.

Адным з самых нечаканых вынікаў цэлага тура стаўся ў сустрэчы паміж мсціслаўскай “Віхрой” і крычаўскім “Сожам”. Гаспадары з’яўляліся аўтсайдэрамі, што знаходзіліся на апошнім радку турнірнай табліцы, а крычаўляне, у сваю чаргу, уяўляюцца моцнымі сярэднячкамі. Матч быў багаты на галы, калі абедзве каманды праводзілі шмат небяспечных і галявых момантаў. На дзіва, мсціслаўскія футбалісты на працягу двух таймаў змагла супрацьстаяць гасцям, у некаторы момант нават перахапіўшы ініцыятыву.  Вынік матча нечаканы – 3-2 на карысць гульцоў “Віхры”.

Фота: golk.by, slavgorod.by, fc-dnepr.by і з адкрытых крыніц